Dubai Dolphinarium

Dubai Dolphinarium

Son yıllarda dünyanın en ilgi çekici turistik destinasyonlarından biri olmayı başaran Dubai sadece bölgesinde değil dünya genelinde adından söz ettiren birçok özel mekâna ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Dubai için ilklerin ülkesi de diyebiliriz zira orta doğunun bu kendine has ülkesi dünya ve bölge için ilk olan birçok yapı ile de tanınıyor, Dubai Dolphinarium da bu eşsiz ve özel mekânlardan sadece biri. Orta doğunun tamamen kapalı ilk yunus merkezi olan Dubai Dolphinarium 2008 yılında açıldı ve o günden beri milyonlarca insan yunuslarla zaman geçirmek, yunus şovlarını izlemek için buraya akın etti. Bugün Dubai Dolphinarium Dubai gezilecek yerler arasında asla atlanmaması gereken destinasyonlardan biri olarak görülüyor ve Dubai’ye giden herkes buraya mutlaka uğruyor.

Dubai Dolphinarium - 3. Bölüm Dubai'de Eğlence

5000 metrekarelik kapalı alandan oluşuyor

Dubai Dolphinarium hayvan refahı düşünülerek habitatlarına yani doğal yaşam alanlarına en uygun ortamlardan oluşan 5000 metrekarelik kapalı alana sahip. Dünyanın en modern deniz tesislerinden biri olarak kabul edilen Dubai Dolphinarium yunusların gösteri yaptığı arenadaki havuz haricinde yunus ve merkezdeki diğer deniz canlılarının yaşadığı 600 metreküplük havuzlar de içeriyor.

Dubai Dolphinarium - 3. Bölüm Dubai'de Eğlence

Merkezde sadece yunuslar yok

Dubai Dolphinarium sadece yunuslara ev sahipliği yapmıyor. Merkezde beş Karadeniz şişe burunlu yunusunun yanı sıra dört de kuzey kürk foku bulunuyor. Bunların yanı sıra papağanlara da ev sahipliği yapan Dubai Dolphinarium hayvanlarla etkileşime girmeyi sevenler için adeta cennetten bir köşe olarak tanımlanıyor.

Dubai Dolphinarium - 3. Bölüm Dubai'de Eğlence

Merkezin tamamı klimalı

Çok büyük olmasına karşın merkezin tamamı klimalı ve bu klimalar sayesinde yılın 12 ayı boyunca ısı belirli bir düzeyde tutuluyor. Bu da hem ziyaretçilerin hem de merkezdeki hayvanların rahat etmesini sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra merkezde yunuslarla otizmli çocukların tedavisi de yapılıyor. Ayrıca merkez yılın on iki ayı boyunca sayısız etkinliğe de sahne oluyor. Yani Dubai Dolphinarium’u ne zaman ziyaret ederseniz edin hareketli ve keyifli zamanlar geçireceğinizden en ufak bir şüpheniz olmasın.

Dubai Dolphinarium - 3. Bölüm Dubai'de Eğlence

Merkez 1200 kişi seyirci kapasitesine sahip

Yunusların gösteri yaptığı arena havuzu tam 1200 kişilik seyirci kapasitesine sahip. Burada 45 dakikalık canlı yunus ve fok gösterileri düzenleniyor, bu gösterileri izlemek için her yıl ortalama olarak 1 milyon civarında ziyaretçi Dubai Dolphinarium’a akın ediyor. Merkezde düzenlenen gösterilere lazer şovları ve müzik de eşlik ediyor ve bu da gösterilerin çok daha eğlenceli hale gelmesini sağlıyor.

Dubai Dolphinarium - 3. Bölüm Dubai'de Eğlence

Yunuslarla birlikte yüzme ve fotoğraf çektirme fırsatı

Dubai’nin dünyaca ünlü yunus gösteri merkezi Dubai Dolphinarium’da sadece yunus ve fokların gösterilerini izlemekle yetinmek istemeyen, yunuslarla birlikte yüzmek, bu muhteşem canlılarla birlikte zaman geçirmek ve fotoğraf çekmek isteyenler de unutulmamış. Merkezde çocukların ve yetişkinlerin yunuslarla birlikte yüzmesine de olanak tanınıyor ayrıca hem yunuslarla hem de foklarla fotoğraf çektirme şansı sunuluyor. Dubai Dolphinarium’a gittiğinizde unutulmaz anlar yaşayacağınızdan ve evinize hayatınız boyunca keyifle anacağınız anılar biriktirmiş olarak döneceğinizden emin olabilirsiniz.

Dubai Dolphinarium - 3. Bölüm Dubai'de Eğlence

Merkez tüm yıl boyunca açık

Dubai Dolphinarium yıl boyunca açık yani ister yazın ister kışın Dubai’ye gidecek olun bu eşsiz merkezde harika zaman geçirme şansına sahipsiniz. Merkezde Pazartesiden Cumartesiye hafta boyunca her gün sabah 11’den akşam 6’ya kadar canlı yunus şovları düzenleniyor. Merkezde ayrıca çocukların zaman geçirebileceği bir çocuk şehri bölümü de bulunuyor. Yazımızı bitirirken Dubai Dolphinarium’da hediyelik eşya satan dükkânların da yer aldığını ve bu dükkânlardan hem kendiniz hem de sevdikleriniz için harika hediyeler alabileceğinizi de eklemeden geçmeyelim.

Anahtar Kelimeler: Dubai, Dubai gezilecek yerler, Dubai Dolphinarium, yunuslar, yunus gösterisi.

Değerlendirme:

Bilgi Doğruluğu:
Bilgi Güncelliği:

User Rating: 4.79 ( 10 votes)

Buna da Göz Atın

Jumeirah Golf Estates Dubai

Jumeirah Golf Estates Dubai Arap yarımadasının en etkileyici parçası olarak tanımlanan Dubai bu tanımı tesadüf …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir