Dubai Vize Başvurusu ve Dubai Konsolosluğu

Dubai Konsolosluğu & Büyükelçiliği

Dubai Konsolosluğu veya Dubai Büyükelçiliği diye bir şey yoktur. Çünkü Dubai bir ülke değildir ve Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği olması imkânsızdır.

Dünyanın önde gelen turizm şehirlerinden Dubai, vizeyle giriş yapılan bir kent. Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı olan şehir için alınan vize, Birleşik Arap Emirlikleri’nin diğer şehirlerinde de kullanılabiliyor.

BAE, Türkiye için  Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahipleri için vize istemiyor. Ancak Bordo pasaporta sahip olan bireyler, Dubai’ye ancak vizeyle giriş yapabilirler. Dubai için alacağınız vizeyi Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı olan Abu Dabi, Acman, Füceyre, Resü’l-Hayme, Sharjah ve Ummül-Kayveyn emirliklerinde de kullanabilirsiniz.

Dubai Vize Başvurusu ve Dubai Konsolosluğu - Dubai Vize

Dubai vize başvurusu yapabilmek için ilk olarak dubai vize başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Formu online olarak doldurup yetkililere ilettikten sonra başvurunuzun ilk aşamasını tamamlamış oluyorsunuz. Formu eksiksiz ve tamamen gerçeğe uygun bilgiler eşliğinde doldurduğunuzdan emin olmalısınız. Dubai vize merkezi, vize başvurusunda bulunan bireye ilişkin resmi bilgilere bu form aracılığıyla ulaşabilmektedir. Ayrıca yetkililere ileteceğiniz başvuru evraklarının formda yer alan bilgilerle uyuşması gerekiyor. Bu durumu da göz ardı etmemelisiniz. Başvuru formunda verdiğiniz bilgilerle, forma yüklediğiniz başvuru evraklarınızdaki bilgiler uyuşmadığı takdirde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Dubai Vize Başvurusu ve Dubai Konsolosluğu - Dubai Vize

Dubai vize merkezi tarafından hazırlanan vize başvuru formunu doldurarak vize sürenizin bitiminde Dubai’den ayrılacağınızı resmi olarak beyan etmiş olursunuz. Ayrıca bir Dubai vizesine sahip olmanız Dubai’ye mutlaka girebileceğiniz anlamına gelmez.  Dubai’ye girişiniz sınır görevlilerinin sorumluluk alanında kabul edilir. Vize başvuru formunu doldurup imzalayarak bu şartları kabul ettiğinizi teyit etmiş olursunuz.

Dubai Vize Başvurusu ve Dubai Konsolosluğu - Dubai Vize

Dubai Vizesi Alırken Bilmeniz Gerekenler

 • Pasaport geçerlilik süreniz Dubai’ye girişten itibaren minimum 6 ay olmalı. Kontrol edin. Eğer Dubai’ye vize başvurusunda bulunmak için ilk kez pasaport çıkarıyorsanız, 6 aylık değil 1 yıllık pasaport başvurusunda bulunmalısınız. Aksi takdirde 6 aylık olarak çıkarılan bir pasaport için yapılan vize başvurusu esnasında pasaportun geçerlilik süresi 6 ayın altında kalacaktır.
 • Vize başvurusu gerçekleştirmeden önce tüm vize kuralları ve şartlarını inceleyin.
 • Pasaportunuzda vesikalık fotoğrafınızın yer aldığı çipli sayfayı renkli olarak taratın ve JPEG formatında kaydedin.
 • Vize başvurusu için fotoğrafınızın yeni çekilmiş olması, halihazırdaki görünümünüze uyum sağlaması gerekiyor. Renkli bir biçimde taratılmayan ve net olmayan vesikalık fotoğraflar kabul edilmiyor.

Dubai’ye henüz giriş yapmadan önce vizeniz Dubai polisi tarafından incelenmek üzere istenecektir. Bu nedenle vizenizi rahat ulaşabileceğiniz bir yerde saklayınız.

Dubai Vize Başvurusu ve Dubai Konsolosluğu - Dubai Vize

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Şartlar

 • Dubai vize servisi tarafından tarafınıza sağlanan vize geçerliliği süreci yalnızca 58 gündür. Bu nedenle vizenizin onaylandığı tarihten itibaren 58 gün içerisinde Dubai’ye giriş yapmanız gerekiyor.
 • Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için sağladığı konaklama süresi 29 günle sınırlıdır. Dubai’ye giriş yaptığınız tarihten itibaren 29 gün içerisinde Dubai’den ayrılmak zorundasınız.
 • 29 gün içerisinde Dubai’den çıkış yapılmadığı takdirde Dubai Hükümeti çıkış yapmayan her birey için 3 bin dolar cezai işlem ücreti talep ediyor.
 • Vizeye başvuru yapıldığı tarihten itibaren 2-4 iş günü içerisinde başvuru işlemi sonuçlanır. Tarafınıza olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılır.
 • C. kimlik belgenizin ön ve arka tarafı taratılmış bir fotokopisi.
 • Boyut ve rengi önemli olmaksızın size ait bir adet renkli fotoğraf.

 

 Dubai Vize Ücreti

Dubai vize ücreti, konaklama sürenize göre değişiklik gösteriyor. Yolcular çoğunlukla 30 günlük tek girişli vizeyi tercih ediyorlar.

 

 • 30 Günlük Tek Girişli Vize (147 USD)
 • 30 Günlük Çok Girişli Vize (393 USD)
 • 90 Günlük Tek Girişli Vize (467 USD)
 • 90 Günlük Çok Girişli Vize (716 USD)
 • Transit Vize (96 Saat) (Geçici olarak sağlanmamakta)
 • Cruise Gemi Vizesi (393 USD)

 

 

Anahtar Kelimeler: dubai, vize, dubai vize, dubai vizesi ücreti, dubai vizesi pasaport, başvuru, geçerlilik, konaklama, süresi, ücreti, gerekli, evrak, şart.

Değerlendirme:

Bilgi Doğruluğu:
Bilgi Güncelliği:

User Rating: 4.7 ( 11 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir