IMG Worlds of Adventure & Baniyas Square

IMG Worlds of Adventure & Baniyas Square

Petrol geliri ile orta doğunun tartışmasız olarak en ilginç ülkesi haline gelmeyi başaran Dubai orta doğunun çağrıştırdıklarını çok ötesinde binalara, eğlence merkezlerine, otellere ev sahipliği yapıyor. Özellikle hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden tematik eğlence parkları ile Dubai sadece tatil değil eğlence merkezi olarak da anılmayı hem de fazlasıyla hak ediyor. Dubai’de bulunan çok sayıda tematik eğlence parkından biri de IMG Worlds of Adventure. City Of Arabia’da bulunan IMG Worlds of Adventure31 Ağustos 2016 tarihinde açıldı.

IMG Worlds of Adventure & Baniyas Square - 5. Bölüm

1,5 milyon metrekare kapalı alan üzerinde kurulu

IMG Worlds of Adventure büyüklüğü ile şaşırtıyor, Dubai’nin bu en iddialı tematik eğlence parkı tam 1,5 milyon metrekarelik bir kapalı alana sahip ve bu 28 futbol sahasının büyüklüğüne eşdeğer. Son teknolojiden faydalanılarak oluşturulmuş eğlence alanları ile IMG Worlds of Adventure macera ve eğlence adına hayal ettiğinizden çok daha fazlasını yaşayabileceğiniz adeta büyülü bir dünya.

IMG Worlds of Adventure & Baniyas Square - 5. Bölüm

Efsanevi Marvel kahramanları ile tanışın

Amerikalı ünlü çizgiroman yayıncısı ve Örümcek Adam, Demir Adam, Kaptan America, Hulk gibi efsanevi serilerin yaratıcısı Marvel IMG Worlds of Adventure’da bulunan dört ana alandan birinin temasını oluşturuyor. Marvel alanında ikonik Marvel kahramanlarından esinlenen roller coaster, kötü adam Ultron’la savaşabileceğiniz Avangers Ultron Savaşı, Hulk’ın en büyük savaşına hareketli koltuklar ve 3D ile tanıklık edebileceğiniz Hulk Epsilon Base 3D, Örümcek Adam, Thor Thunder Spin gibi bölümler ile IMG Worlds of Adventure’ın Marvel alanı tek kelimeyle aklınızı başınızdan alacak ve hayatınız boyunca unutamayacağınız kadar eğlenceli anlar yaşamanızı sağlayacak.

IMG Worlds of Adventure & Baniyas Square - 5. Bölüm

Tabi ki IMG Worlds of Adventure içinde sadece Marvel alanı yer almıyor, Parkta yine Marvel kadar ünlü olan ve özellikle çocukların sevgilisi Cartoon Network alanı da bulunuyor. Eğer Dubai’ye çocuklarınızla birlikte gidecekseniz ve onlara tüm yaşamları boyunca hatırlayacakları bir macera yaşatmak istiyorsanız emin olun ki IMG Worlds of Adventure içinde yer alan Cartoon Network alanı bu isteğinizi kolayca başarmanızı sağlayacak. Ayrıca eğlence parkının içinde yer alan cafelerde, restoranlarda bir şeyler yiyip, içebileceğinizi de eklemeden geçmeyelim. Film izlemek isterseniz sinemaya gidebileceğinizi de belirtelim.

IMG Worlds of Adventure & Baniyas Square - 5. Bölüm

Baniyas Square

Baniyas Meydanı, Dubai’nin tarihi merkezinde, aynı adı taşıyan meydanın altındaki Deira’nın orta bölümünde yer alıyor ve aynı zamanda Naif mahallesine ve Al Sabkha’nın doğu kesimine en yakın metro istasyonu olma özelliğini taşıyor. Baniyas Square yakınında Dubai’nin ünlü Deira İkiz Kuleleri ve yerel ürünler satan pazarlar da bulunuyor.

IMG Worlds of Adventure & Baniyas Square - 5. Bölüm

Baniyas Square Dubai şehrinin en hareketli meydanlarından biri ve hem Dubai halkı hem de şehri ziyaret eden turistler bu meydanda zaman geçiriyor. Tabi ki meydanın bu kadar hareketli olmasında şehrin en önemli metro istasyonlarından birinin de burada bulunması büyük rol oynuyor. Yılda 2 milyona yakın yolcu ile Dubai’nin en yoğun metro istasyonlarından birinin burada bulunması meydanın daima canlı olmasını sağlıyor.

IMG Worlds of Adventure & Baniyas Square - 5. Bölüm

Meydanın çevresinde görkemli yapılar ve özellikle oteller bulunuyor, bu da Baniyas Square’ın turistik bir bölge olmasına katkı sağlıyor. Eğer Dubai’ye giderseniz hem yerel dükkânlardan alışveriş yapmak hem de metroya binmek için büyük ihtimalle yolunuz bu popüler meydana düşecektir ve yolunuz düşmüşken etrafı olabildiğince çok zaman ayırıp keşfetmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle souq ismi ile anılan yerel pazarlara mutlaka uğramalısınız zira buralarda Dubai’nin yerel ürünlerini yakından tanıma ve uygun fiyatlarla yerel ürünler satın alam fırsatı bulabilir ve hem kendiniz hem de sevdikleriniz için alışveriş yapabilirsiniz.

Anahtar kelimeler: Baniyas Square, IMG Worlds of Adventure, Dubai.

Değerlendirme:

Bilgi Doğruluğu:
Bilgi Güncelliği:

User Rating: 5 ( 1 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir