Mall of Emirates Alışveriş Merkezi – Dubai

Mall of Emirates

Dubai’nin ilk alışveriş merkezi ve lüks yerlerin amiral gemisi olan Mall of Emirates, yılda 42 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlıyor. 255,4892’lik satış alanında 600’den fazla uluslararası mağazaya ev sahipliği yapan alışveriş merkezi, Fashion Dome, Louis Vuitton ve Chanel gibi 80’den fazla prestijli markayı ziyaretçilere sunuyor. Dünyaca ünlü moda markası Prada’nın Orta Doğu’daki amiral gemisi olarak öne çıkıyor.

Mall of Emirates Alışveriş Merkezi - Dubai - Alışveriş Merkezleri

Mall of Emirates 100’den fazla restoran ve kafenin hizmet verdiği yemek alanıyla dikkat çekiyor. Dubai’nin en kaliteli restoran ve kafelerini burada bulabilmeniz mümkün. Ayrıca Harvey Nichols ve Debenhams da dahil olmak üzere dünyanın önde gelen giyim mağazaları da Mall of Emirates çatısı altında yer alıyor. Bunların yanı sıra moda, yaşam tarzı, spor, elektronik, ev mobilyalarına dair outlet mağazalar ile şehirdeki en büyük Carrefour hipermarketi de Mall of Emirates’te konuklarını bekliyor.

Mall of Emirates Alışveriş Merkezi - Dubai - Alışveriş Merkezleri

Dubai Metrosunu kullanarak erişebileceğiniz Mall of Emirates, Ski Dubai (Orta Doğu’nun ilk iç mekan kayak tesisi ve kar parkı), VOX Sinemaları (24 ekranlık eğlence kompleksi ile Orta Doğu’da inşa edilmiş en büyük sinema), Magic Planet ve Dubai Tiyatro ve Sanat Merkezi de dahil olmak üzere  ailece yapılabilecek eşsiz aktiviteler sunuyor. Birbirinden konforlu İki adet 5 yıldızlı otel,  Kempinski Mall of Emirates ve Sheraton Dubai Mall of Emirates Hotel, alışveriş merkezi bünyesinde konaklama hizmeti sağlıyor.

Mall of Emirates Alışveriş Merkezi - Dubai - Alışveriş Merkezleri

 

Mall of Emirates’in 1 milyar AED (Dubai dirhemi) bütçe ayırdığı çok aşamalı yeniden geliştirme projesi olan Evolution 2015, Eylül 2015’te tamamlandı. Ortalama 1 milyar AED’lik yatırımın yapıldığı  dünyanın en geniş kapsamlı ve en çok sevilen alışveriş noktasına tamamen yeni bir kat oluşturarak 36,000 metrekare satış, yemek ve eğlence deneyimleri de eklendi. 2005 yılında hizmete giren Mall of Emirates, Dubai’de Sheikh Zayed Yolunda Al Barsha’da bulunuyor.

Açıldığı tarihten bu yana popülerliğini yitirmeyen Mall of Emirates, muazzam detaylar içeriyor. Sinemaseverler için Cinestar sinema kompleksi büyük ilgi görüyor. Gençler ve çocuklar için çok kapsamlı  bir oyun ve atari salonu yer alırken salonun hemen diğer tarafında bir bowling alanı da yer alıyor. Mall of Emirates, yalnızca bir alışveriş merkezinden ibaret değil! Aynı zamanda Dubai’de eğlence deyince akla gelen ilk ikonlardan.

Mall of Emirates Alışveriş Merkezi - Dubai - Alışveriş Merkezleri

Mall of Emirates deyince Ski Dubai’den söz etmemek olmaz!  Mall of Emirates, birden fazla yönüyle Dubai’nin en favori alışveriş merkezi olarak öne çıkıyor. Bu algının oluşmasında alışveriş merkezi içerisinde öne çıkan aktiviteler ve konaklama seçenekleri son derece etkili. Alışveriş merkezinde yer alan en eğlenceli aktivite seçeneklerini sunan Ski Dubai, Dubai’de yer alan bir turistik gezi alanı olarak yılda on binlerce misafir ağırlıyor. Sky Dubai ziyaretçilere kayak, snowboard, kızak ya da kar parkında kar topu atmak gibi birbirinden eğlenceli alternatifler sunuyor. Siz de bu eğlenceye dahil olmaya ne dersiniz?

Mall of Emirates Alışveriş Merkezi - Dubai - Alışveriş Merkezleri

Dubai, uluslararası lezzetlere de ev sahipliği yapıyor. Yoğun bir alışveriş deneyiminin ardından yemek molası vermek hiç de fena olmaz öyle değil mi? Mall of Emirates ziyaretçileri için bol alternatifli yemek mekanları sunuyor. Mall of Emirates’te bir İtalyan mutfağı deneyimi yaşamanız mümkün. Apres, birbirinden leziz pizzalarıyla bu deneyim için iyi bir seçenek! Steakhouse sevenler alternatif olarak Butcher’s Shop’u deneyebilir. Mall of Emirates’in en iyi fast food restoranlarından biri olmaya aday! Ve son olarak Mall of Emirates bünyesinde hizmet veren Sheraton Otel’de bir Türk mutfağı yer alıyor. ‘’Kilometrelerce uzakta olsam da Türk yemekleri olmadan yapamam’’ diyenler Sheraton Otel’de geleneksel yemeklerimizin tadını çıkarabilir.

Anahtar Kelimeler: Mall of Emirates, Dubai, restoran, alışveriş, merkezi, Fashion Dome, Louis Vuitton, Chanel, Prada, Harvey Nichols, Debenhams, outlet, mağaza, Kempinski Mall of Emirates ve Sheraton Dubai, konaklama, Apres, Butcher’s Shop, Türk mutfağı, yemekleri.

Değerlendirme:

Bilgi Doğruluğu:
Bilgi Güncelliği:

User Rating: 4.82 ( 9 votes)

Bir Yorum

  1. Gezilecek yerler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir