Sega Republic Dubai

Sega Republic Dubai

Dubai şehir merkezindeki Dubai Mall içinde kurulu olan Sega Republic Dubai’nin ev sahipliği yaptığı çok sayıda eğlence merkezinden biri, belki de en etkileyicisi. Japon oyun geliştiricisi ya da daha çok kullanılan tanımı ile oyun devi Sega işbirliği ile kurulan Sega Republic tahmin edilebileceği gibi bir video oyunları cumhuriyeti ve bu muhteşem oyun dünyası tabi ki sadece çocuklar için değil video oyunlarını seven yetişkinler için de unutulmaz deneyimler yaşamak için mükemmel bir alternatif.

Sega Republic Dubai - 6. Bölüm

Sega Republic 5 tema bölgesinden oluşuyor

7100 metrekarelik 2 katlı eğlence merkezi 2009 yılında açıldı ve farklı temalara sahip beş bölümden oluşuyor;

Macera bölgesi: Macera bölgesinin en dikkat çekici parçası tabi ki rollar coaster. 110 metre yüksekliğe sahip 380 metrelik rollar coaster türünün en başarılı örneklerinden biri.

Ormana gidelim isimli bölüm de macera bölgesinde yer alıyor ve dev böcekler tarafından saldırıya uğrayıp bunlardan kurtulmaya çalışılıyor.

Vahşi orman bölümündeyse 4×4’lük ormanda sanal hareket yolculuğu yapılıyor. Son olarak vahşi kanat isimli bölümde sanal uçuş deneyimi yaşanıyor.

Sega Republic Dubai - 6. Bölüm

Spor bölgesi

Sega Republic’te yer alan bölgelerden bir diğeri de spor bölgesi ve adından da anlaşılabileceği gibi burada spor ile ilgili deneyimler yaşatan bölümler bulunuyor. Gerçek araba yarışı deneyimi, serbest düşüş sürüşü, outrun turları Sega Republic spor bölgesinde spor ve yarış sevenleri bekliyor.

Sega Republic Dubai - 6. Bölüm

Kurtarma bölgesi

Kurtarma bölgesiyse adından da anlaşılabileceği gibi kurtarma oyunları oynana bir bölüm ve Dubai’nin en eğlenceli ve büyük kurtarma oyunları tabi ki burada oynanıyor. Ayrıca bu bölgede su tabancası atış oyunu ve UFO yakalama oyunu da oynanabiliyor.

Sega Republic Dubai - 6. Bölüm

Cyberpop bölgesi

Cyberpop zone ise yeni nesil sanal gerçeklik oyunlarının oynanabildiği bir bölüm. Burada popüler oyunlar The House Of The Dead ve After Burner Climax gibi sanal oyunlar oynanabiliyor.

Sega Republic Dubai - 6. Bölüm

Dünyanın en ileri simülatörleri

Sega Republic’i bu denli özel kılan en önemli unsurlardan biri tabi ki en ileri teknoloji simülatörlere sahip olması. Özellikle yarış ve spor oyunlarında kullanılan hareket simülatörleri tek başlarına bile Sega Republic’i ziyaret etmek için yeterli birer sebep, zira bu simülatörler ile oyun oynamak kesinlikle tarifsiz bir keyif veriyor.

Sega Republic Dubai - 6. Bölüm

Sega Republic’te yer alan simülatörler ile oyun oynamanın yanı sıra bir Boing uçağını bile uçurma şansına sahipsiniz. Gelişmiş simülatörler sayesinde kendinizi gerçekten bir Boing 737’nin kaptan pilotu gibi hissedeceğinizden en ufak bir şüpheniz olmasın.

Sega Republic Dubai - 6. Bölüm

Çocuklarınız Sega Republic’te eğlenirken siz de Dubai Mall’da alışveriş yapabilirsiniz

Tabi ki her ebeveyn oyunları sevmeyebiliyor, Sega Republic yani Sega cumhuriyeti Dubai Mall alışveriş merkezinin içinde yer alıyor bu da çocuklarınız burada oyun oynayıp eğlenirken sizin de Dubai Mall’i gezebilir, alışveriş yapabilir ya da alışveriş merkezi içinde yer alan onlarca cafe ve restoran da bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

Sega Republic Dubai - 6. Bölüm

Sega Republic Dubai seyahatleri sırasında mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olmayı sonuna kadar hak ediyor zira teknoloji ile eğlencenin mükemmel şekilde harmanlandığı eşsiz bir merkez. Üstelik sadece çocuklar için değil emin olun ki yetişkinler için de sayısız ilgi çekici deneyim vaat ediyor. Dolayısıyla Dubai’ye ister ailece, çocuklarınız ile gidin ister tek başınıza ya da arkadaş grubunuzla birlikte Sega Republic kesinlikle ziyaret edilecek yerler listenizde yer almalı. Sega Republic Pazar günleri sabah 10.00 akşam 18.00, diğer günlerdeyse 10.00-01.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor ve yılın on iki ayı boyunca açık.

Anahtar kelimeler: sega republic, cyberpop, dubai mall, dubai.

Değerlendirme:

Bilgi Doğruluğu:
Bilgi Güncelliği:

User Rating: 5 ( 1 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir