Ski Dubai

Ski Dubai

Orta doğunun tartışmasız olarak en etkileyici turistik merkezi olan Dubai insanın üzerinde gerçek değilmişçesine tarif edilemez etkiler bırakıyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan yedi emirlikten biri ve tabi ki en ünlüsü olan Dubai Arap yarımadasının da hem en ünlü hem de en ilginç destinasyonu unvanını uzun yıllardır elinde tutuyor ve sanıyoruz ki bu unvanı daha uzun yıllar da elinde tutmaya devam edecek. Petrol zengini ülke petrolden elde ettiği zenginlik sayesinde Arap coğrafyasına kelimenin tam manası ile meydan okuyor ve mühendisliğin, mimarinin en etkileyici örneklerinden bir seçki olarak tanımlanabilecek bir ülke olarak her yıl milyonlarca insanı kendine çekiyor, çekmekle de kalmayıp büyülüyor. Arap yarımadası denilince akla gelen ilk şey tabi ki çöller oluyor ve ezber bozan Dubai çöller diyarı Arap yarımadasında bir kapalı kayak merkezi ile karşımıza çıkıyor; Ski Dubai.

Ski Dubai - Dubai'de Eğlence

Orta doğunun en büyük kapalı kayak merkezi

Dubai “dünyanın en büyük” tanımına sahip birçok yapıya ev sahipliği yapıyor ve Ski Dubai de bunlardan biri olan, dünyanın en büyük alışveriş merkezleri arasında yer alan Emirates Alışveriş Merkezi’nin içinde yer alıyor. Dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden birinin içinde yer alan Ski Dubai de en büyüklerden biri, Ski Dubai Orta doğunun en büyük kapalı kayak merkezi olma özelliğini taşıyor ve toplam 22.500 metrekarelik kapalı kayan alanına sahip. 2005 yılında açılan bu muazzam kapalı kayak merkezinin 85 metre yüksekliğinde bir iç dağı bulunuyor. Kayakçıları ve snowboardcuları dağın tepesine çıkaran asansörü de bulunan Ski Dubai bir kayak merkezinden beklenebilecek her şeyi hem de fazlası ile sunuyor.

Ski Dubai - Dubai'de Eğlence

Kar penguenleri ile tanışma şansı

Arap Yarımadası’nda kar penguenleri ile tanışabileceğinizi düşünmek inanılmaz gelebilir ancak Ski Dubai de bu şansı da yakalayabilirsiniz. Ski Dubai’de yer alan penguen parkında Gentoo penguenleri ile kral penguenleri görme şansına sahipsiniz. Ski Dubai içinde yer alan penguen parkında penguenler için doğal yaşam alanlarına yakın bir habitat oluşturulmuş ve Ski Dubai ziyaretçileri burada muhteşem kar penguenlerini yakından görerek unutulmaz bir deneyim yaşayabiliyorlar.

Ski Dubai - Dubai'de Eğlence

12 ay boyunca gerçek karla kaplı

Ski Dubai’nin karlarının yapma olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz zira merkezdeki karlar gerçek ve Ski Dubai yılın 12 ayı boyunca gerçek karla kaplı, bu da Ski Dubai’yi çok daha çekici kılıyor. Ski Dubai Dubai gezilerinin en etkileyici destinasyonlarından biri olmasının yanı sıra kayak dersleri, snowboard dersleri alınabilen bir kış sporları eğitim merkezi durumunda ve dünyanın dört bir yanından insanlar yılın 12 ayı boyunca gerçek karda spor yapmak, kış sporlarını öğrenmek için soluğu burada alıyor.

Ski Dubai - Dubai'de Eğlence

Dubai’de bir kar mağarası

Ski Dubai’nin en etkileyici bölümlerinden biri de kar mağarası. 3000 metrekarelik kar parkında yer alan kar mağarası. İçinde buzdan ve kardan heykellerin de bulunduğu kar mağarası Ski Dubai içinde mutlaka gezilmesi gereken noktalardan biri. Dubai gibi sıcak bir ülkede kar mağarası gezme fikri de çok inanılmaz ama baştan aşağıya içinde bulunduğu coğrafyaya adeta başkaldıran Dubai bir kar mağarası ile de bu konudaki iddiasını kanıtlıyor.

Ski Dubai - Dubai'de Eğlence

Kafelerde keyif yapma olanağı

Ski Dubai içinde dağa ve yamaca bakan kafeler bulunuyor ve bu kafelerde ailece oturup yapay ama bir o kadar da etkileyici ve güzel karlı dağ, yamaç manzarasına bakarak zaman geçirme olanağı da bulunuyor. Hoşça zaman geçirmek, bir şeyler yemek için bu kafeleri tercih edebilirsiniz.

Ski Dubai - Dubai'de Eğlence

Yanımda kar kıyafetim yok diye üzülmeyin

Dubai’ye giderken insanın aklına gelmeyecek tek şey kar kıyafeti götürmek ama bunu da sorun etmenize gerek yok çünkü Ski Dubai’de kar kıyafetleri ve kış sporları malzemeleri satın alabileceğiniz dükkânlar da bulunuyor. Dolayısıyla yanımda kıyafetim yok diye düşünüp Dubai’nin bu en etkileyici noktasını gezip görmeden dönmenize gerek yok.

Ski Dubai - Dubai'de Eğlence

Kısacası Dubai gezilecek yerler arasında en etkileyici noktalardan biri olan Ski Dubai bu kendine has ve iddialı turizm merkezinin cazibesinde büyük rol oynuyor. Dubai seyahati planlarken nereye gitmeli diye düşünen herkesin Ski Dubai’yi de gezeceği yerler listesine eklemesini tavsiye ediyoruz zira burada geçireceğiniz zaman gerçekten de unutulmaz olacak.

Anahtar Kelimeler: Ski Dubai, Dubai gezilecek yerler, Dubai

Değerlendirme:

Bilgi Doğruluğu:
Bilgi Güncelliği:

User Rating: 4.67 ( 9 votes)

Buna da Göz Atın

Dubai Gece Hayatı

Dubai Gece Hayatı Her yönüyle bir tatil şehri olan Dubai, gece hayatı konseptinde de son …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir