Dubai Palmiye Adaları

Palmiye Adaları

Dünyanın 8. Harikasıyla tanışmaya hazır mısınız? Palmiye adaları, bir Dubai tatilinin en unutulmaz öğelerinden biridir. Dubai’ye tatil amaçlı gidip de Palmiye adalarını görmemek olmaz.

Basra Körfezi zeminindeki kumların temizlenerek oluşturulduğu Palmiye adaları, Dubai’nin en gözde alanı durumunda. Belçikalı şirket Jan De Nul ve Alman şirketi Van Oord tarafından Rainbowing yöntemiyle inşa edilen yapay adalar için dış cephesi kayalıklarla çevrilen hilal şeklinde bir dalgakıran hazırlanmış. Dalgakıran için en az 7 milyon ton ağırlığında kaya kullanılmış. Bu gerçekten devasa bir rakam.

Dubai Palmiye Adaları - 2. Bölüm

Palmiye ada takımı üç ayrı adadan oluşuyor. Palm Cumeyra, Palm Cebel Ali (Jumeirah), Palm Deyra isimlerinin verildiği bu üç adanın inşası farklı tarihlerde tamamlandı. Diğer adalardaki inşaat tamamlanırken Palm Cebel Ali’yle ilgili bazı eksikler mevcut durumda. Projenin henüz tamamlanmadığı, 2008 yılında mali nedenlerden dolayı yarım kaldığı biliniyor. Ancak yine de önemli bir aşamasının tamamlandığını belirtelim.

Dubai Palmiye Adaları - 2. Bölüm

Palm Cebel Ali’ye gitmek için tercih edilebilecek en iyi yol Palmiye tabanındaki Palm tek raylı tren istasyonu. Palm Cebel Ali’ye ulaştığınızda çoğunlukla turistik alanların bulunduğu cazibe merkezlerine ulaşmak için bir taksi kullanın. Unutmayın, Dubai’de taksiye binmek oldukça ucuz. Palm Cebel Ali’de Atlantis Hotel’de konaklayabilir ve Aquawenture Park, The Lost Chambers Akvaryum’un tadını çıkarabilirsiniz. Bu park ve akvaryumlar Palm Cebel Ali’nin en gözde alanları arasında. Taksiye binmeyip yürümeyi tercih ederseniz GPS kullanmanızı öneriyoruz. Çünkü o civarda bulunan bireyler çoğunlukla göçmen olduğu için şehri yeterince tanımıyor olabilirler. Üstelik Dubai her geçen yıl biraz daha değişiyor. Bu durum ada sakinlerinin sizi yanıltmasına neden olabilir.

Dubai Palmiye Adaları - 2. Bölüm

Atlantis Hotel

Palm Cebel Ali’nin en üst kısmında yer alan Atlantis,  aqua konseptinde 5 yıldızlı bir oteldir. Her yaş grubu için farklı seçenekler sunan otel, kayıp Atlantis kentinin efsanesini sualtı labirentine, balık tanklarına, tünellere dolphin körfezine dönüştüren Aquaventure Waterpark, The Lost Chambers Aquarium gibi popüler alanlar içerir. Konuklar diledikleri takdirde burada yüzebilir ve sevimli yunuslarla ilgilenebilirler.

Atlantis Hotel’e girebilmek için önceden rezervasyon yaptırmanız şart! Yalnızca konaklayan biri olarak değil, bir misafir olarak gelme durumunuzda da rezervasyonun zorunlu olduğunu bilmelisiniz. Yalnızca lüks bir otelden ibaret olmayan Atlantis, aynı zamanda göz alıcı bir akvaryum, su parkı ve yunus eğitim merkezlerine sahip. Burada konaklamayı planlıyorsanız birbirinden eğlenceli yunus gösterilerine hazır olun! Ayrıca bu gösteriler için konuklara ayrılan biletler indirimli. Palmiye adalarına uğrarsanız bir yunus gösterisi izlemek için yerinizi ayırtın, pişman olmazsınız.

Dubai Palmiye Adaları - 2. Bölüm

 Palmiye Ada Villaları

Palmiye yaprakları üzerinde bulunan ve özel olarak hazırlanan villalar, ortadan bir yol olan iki sıra halinde inşa edilmiş. Villaların iki sıra halinde inşa edilmesinin altında doğrudan plaj erişimine sahip olabilmeleri yatıyor. Bu özel Palmiye villalarının ortalama 13 milyon avro değerinde olduğu söyleniyor. Buna ek olarak aynı zamanda kiralama seçeneği de mevcut. Villalar arasındaki yolu kullanırken deniz manzarası seyretmeniz pek mümkün değil zira villalar o güzel deniz manzarasını engelliyor. Bu villalar açısından önemli bir handikap.

Palmiyenin Tadını Çıkarın!

Palm Adası, zarafet ve gevşekliğin bir arada olduğu mükemmel bir karışım! Daha özgün ve farklı bir tatil deneyimi isteyen sofistike seyahat eden bireyler için ideal bir tercih. Palmiye adalarının size en sıcak gelebilecek yönü adada çalışan personeller olabilir. Çoğunluğu son derece ilgili ve nazik. Palmiye adasının yemekleri de son derece lezzetli. Her damak tadı için ayrı ayrı mutfak seçenekleri var, tadını çıkarın!

Anahtar Kelimeler: palmiye adaları, palm, cebel ali, cumeyra, jumeirah, deyra, Atlantis, villa, kiralama, su parkı, akvaryum.

Değerlendirme:

Bilgi Doğruluğu:
Bilgi Güncelliği:

User Rating: 4.92 ( 9 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir