Jumeirah Golf Estates Dubai

Jumeirah Golf Estates Dubai

Arap yarımadasının en etkileyici parçası olarak tanımlanan Dubai bu tanımı tesadüf eseri elde etmedi, Birleşik Arap Emirliği’ne bağlı bir emirlik olan Dubai baş döndüren petrol geliri ile sahip olduğu toprakları inanılmaz bir ihtişamla donattı ve bu şekilde dünya sahnesine pırıltılar saçarak çıktı. Dubai sahip olduğu toprakları ihtişamla donatmakla yetinmeyip Basra Körfezi’ne inşa ettiği yapay takımadalar ile de popülerliğini ve değerini artırdı. Bugün Dubai sadece orta doğunun değil tüm dünyanın en ihtişamlı, lüks ve etkileyici destinasyonlarından biri olarsak kabul ediliyor ve ülkenin prestijli projelerinden biri de Jumeirah Golf Estates.  Lüks ile özdeşleşmiş, zenginlerin tutkusu olarak bilinen golf sporu için özel olarak tasarlanmış olan Jumeirah Golf Estates Birleşik Arap Emirlikleri’nin en ünlü yolu olan Muhammed Bin Zayed Yolu’nun güney tarafındaki Jebel Ali ilçesinde, Jumeirah Köyü’ndeki Yeni Dubai’nin merkezinde yer alıyor ve hizmete açıldığı ilk günden beri dünyanın en önemli golf merkezlerinden biri sayılıyor.

Jumeirah Golf Estates Dubai - 3. Bölüm

Doğa harikaları ile modern yaşamın harmanlandığı bir cennet

Jumeirah Golf Estates Kurulu olduğu yer itibariyle çok özel zira 375 hektarlık alana kurulu olan ve binden fazla mülkün bulunduğu Jumeirah Golf Estates her şeyden önce muhteşem bir manzaraya sahip. Dolayısıyla golf oynarken aynı zamanda manzaranın keyfini çıkartmak için dünyadaki en uygun destinasyonlardan biri. Doğa ile modern yaşamın kusursuz bir biçimde harmanlandığı Jumeirah Golf Estates’de ev sahibi olabilme şansı da var ayrıca kiralık konutlarda kalarak da bu heyecan verici destinasyonun tadını çıkartabilmek mümkün. Mimari açıdan kusursuz olan konutlar her türlü lüksü sunarken dışarı çıktığınızda kelimelerle tarif edilemeyecek denli etkileyici manzara ve doğa ile kucaklaşmak gerçekten de mükemmel bir deneyim.

Jumeirah Golf Estates Dubai - 3. Bölüm

Golfu bir yaşam tarzı olarak benimseyenlerin gözdesi

Golfun sadece bir spor değil bir yaşam tarzı olduğu görüşündeki insanların gözdesi olan Jumeirah Golf Estates ateş ve toprak isimli iki golf sahasına ev sahipliği yapıyor İlerleyen dönemde geliştirilmesi planlanan golf sahaları sadece amatör golf sevdalılarını ağırlamıyor bu sahalarda çeşitli turnuvalar da düzenleniyor.

Jumeirah Golf Estates Dubai - 3. Bölüm

Dubai’nin tüm merkezi noktalarına çok yakın

Jumeirah Golf Estates aynı zamanda konumu ile de özel bir ilgiyi hak ediyor. Sadece golf sevdalılarının değil dünyanın dört bir yanından modern ama aynı zamanda doğa ile iç içe bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin tercih ettiği Jumeirah Golf Estates Dubai’nin tüm merkezi noktalarına dakikalar içinde ulaşılabilecek bir lokasyonda kurulu. Jumeirah Golf Estates Dubai şehir merkezinden yaklaşık 22 kilometre uzaklıkta yer alıyor ve Dubai havaalanına araç ile yarım saatlik bir uzaklıkta. Ayrıca Jumeirah Golf Estates Dubai marinaya ve diğer önemli merkezlere de sadece birkaç dakikalık uzaklıkta.

Jumeirah Golf Estates Dubai - 3. Bölüm

Lüks otelde unutulmaz bir tatil

Jumeirah Golf Estates tabi ki ihtişamlı ve lüks oteli ile de hizmet veriyor. Yılın 12 ayı boyunca açık olan otelde konaklayarak hem Jumeirah Golf Estates’in efsanevi sahalarında golf oynamanın ayrıcalığını yaşayabilir hem de doğa ile iç içe unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Jumeirah Golf Estates Dubai - 3. Bölüm

Kısacası Dubai’de hem golf oynayıp hem de modern ama aynı zamanda doğa ile iç içe, muhteşem manzaraların tadını çıkartabileceğiniz eşsiz bir tatil deneyimi yaşamayı hayal edenler için Jumeirah Golf Estates kesinlikle en doğru alternatif. Tatil tarihlerinizi golf turnuvalarına denk getirerek Jumeirah Golf Estates’in ev sahipliği yaptığı turnuvaları izleme şansı da yakalayabilirsiniz. Ayrıca çok merkezi bir noktada bulunması sayesinde burada konaklamanın tadını çıkartırken dilediğinizde birkaç dakika içinde Dubai’ye giderek şehre karışabilirsiniz.

Anahtar kelimeler: Dubai, Golf, Jumeirah Golf Estates.

Değerlendirme:

Bilgi Doğruluğu:
Bilgi Güncelliği:

User Rating: 5 ( 1 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir