Wonderland Amusement Park & Aquaventure Park & Dubai Mucize Bahçe

Wonderland Amusement Park & Aquaventure Park & Dubai Mucize Bahçe

Dubai her geçen gün adından daha fazla söz ettirmeyi başaran ve tatil cenneti tanımını sonuna kadar hak eden dünyanın sat-yılı destinasyonlarından biri. Dubai ev sahipliği yaptığı ilgi çekici binalar, yapay adalar kadar tematik eğlence merkezleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle çocuklu ailelerin Dubai’yi tercih etmesindeki en önemli etken hem çocuklara hem de yetişkinlere aynı anda hitap eden eğlence merkezleri.  Dubai çok sayıda birbirinden iddialı eğlence merkezine ev sahipliği yapıyor ayrıca bununla da kalmıyor Dubai parkları ile de ünlü. Tüm bu açılardan bakınca Dubai aile boyu tatil için tercih edilebilecek en makul destinasyon olarak ön plana çıkıyor.

Wonderland Amusement Park & Aquaventure Park & Dubai Mucize Bahçe - 5. Bölüm

Wonderland Amusement Park

1996 yılında açılan Wonderland Amusement Park Dubai’nin dünyaca ünlü lunaparkı olarak her yıl on binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor Yılın on iki ayı boyunca açık olan Wonderland Amusement Park tam 22 hektarlık bir alana kurulu ve içinde Wonderland Tema Pakı ile Splashland yer alıyor. Bu su parkları kesinlikle Dubai’nin en eğlenceli zaman geçirilen yerleri olarak tanınıyor.

Wonderland Amusement Park & Aquaventure Park & Dubai Mucize Bahçe - 5. Bölüm

Wonderland Amusement Park birçok farklı eğlence alanı içeriyor

Aile eğlence merkezi: 100’ün üzerinde gezinti, arcade oyunları, video oyunları ve çok daha fazlasına sahip büyük kapalı klimalı alanda yer alan aile eğlence merkezinde ayrıca çocuklar eğlenirken anne babaların zaman geçirebileceği bir de cafe var.

Aksiyon Ride Tiyatrosu: Modern simülasyon heyecanlarının yaşandığı 18 koltuklu 4D sistemli, rüzgâr efektli ve su püskürtmeli 10 sürüş özellikli tiyatro.

Ayrıca beceri oyunları oynanabilen bölümler, Karayip kalesi içinde eğlenceli oyunlar gibi alternatifler de Wonderland Amusement Park aile eğlence merkezinde eğlenceli anlar yaşatmayı vaat ediyor.

Wonderland Amusement Park & Aquaventure Park & Dubai Mucize Bahçe - 5. Bölüm

Dubai Aquaventure Park

Dubai’nin Palm Jumeirah bölgesinde bulunan Aquaventure Park için Dubai’nin en etkileyici aile eğlence merkezlerinden biri demek pek de abartı sayılmaz zira parkta hem çocukların hem de büyüklerin eğlenceli zaman geçirebileceği her şey düşünülmüş. Köpek balıkları ile dolu havuzların üzerinden geçmenin heyecanını, inanılmaz uzunluktaki su kaydıraklarından kaymanın zevkini ve çok daha fazlasını sunan Aquaventure Park suda zaman geçirmek için kusursuz bir alternatif. Özellikle yaz aylarında gerçekleştirilen Dubai seyahatlerinde muhakkak uğranması gereken ilk yer Aquaventure Park.

Wonderland Amusement Park & Aquaventure Park & Dubai Mucize Bahçe - 5. Bölüm

Dubai Mucize Bahçe

Dubai’nin her konudaki iddiasının çiçeklere yansıması olan Dubai Mucize Bahçe 72 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş ve 2013 senesinin sevgililer gününde açılmış. Dubai şehir merkezindeki Umm el Sukeym Caddesi’ndeki Dubai Mucize Bahçe yaz aylarında Dubai’de hava sıcaklığı çok yükseldiği için kapanıyor. Mayıs’tan Eylül ayına dek kapalı olan Dubai Mucize Bahçe Eylül ayında tekrar açılıyor ve yılın geri kalan tüm bölümünde ziyaret edilebiliyor.

Wonderland Amusement Park & Aquaventure Park & Dubai Mucize Bahçe - 5. Bölüm

Dünyanın en büyük çiçek bahçesi

Dünyanın en büyüklerinin birçoğuna ev sahipliği yapan Dubai çiçek bahçesi konusunda da bu unvanı elinde tutuyor, Dubai Mucize Bahçe dünyanın en büyük çiçek bahçesi ve içinde tam 45 milyon adet çiçek bulunuyor. Adeta bir masal diyarını andıran Dubai Mucize Bahçe’ye gittiğinizde kendinizi bir masalın içinde gibi hissedebilirsiniz zira her yerin rengârenk milyonlarca çiçekten yapılmış olduğu bu bahçe gerçekten de insanın kendini bir masal kahramanı gibi hissetmesine neden oluyor. Eğer Dubai seyahatinizi Eylül ayından sonra gerçekleştirmeyi planlıyorsanız size tavsiyemiz Dubai Mucize Bahçe’yi gezmeden ülkeden ayrılmamanız zira dünyanın başka hiçbir yerinde bu kadar çok çiçeği, böylesine bir renk cümbüşünü bir arada görme şansı yakalayama imkânı bulamazsınız.

Anahtar kelimeler: Wonderland Amusement Park, Aquaventure Park, Dubai Mucize Bahçe, aqua park, su parkı, dubai.

Değerlendirme:

Bilgi Doğruluğu:
Bilgi Güncelliği:

User Rating: 5 ( 1 votes)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir