Wild Wadi Waterpark Aquapark Dubai

Wild Wadi Su Parkı

Dubai’nin yeni harikalarından biriyle karşı karşıyayız. Bir açık su parkı olarak tasarlanan Wild Wadi, Dubai’de yer alan onlarca su parkı içerisinde isim olarak öne çıkıyor. Wild Wadi Palmiye Cebel Ali’nin en popüler ikonlarından biri.

Wild Wadi Waterpark Aquapark Dubai - Dubai'de Eğlence

Wild Wadi’de ısıtılmış ve soğutulmuş bir dalga havuzu bulunuyor. Ayrıca tesislerde birden fazla su kaydırağı ve iki yapay sörf makinesi de mevcut. Buna ek olarak yine parkta son derece büyük bir su kaydırağı var olmasına rağmen sonradan farklı gerekçelerle kaldırılmış. Parkın bir başka özelliği de on dakikada bir sönen 18 m yüksekliğinde bir şelale. Su parkında hizmet veren iki adet hediyelik eşya dükkanı, üç adet restoran ve iki adet aperatif stant bulunuyor.

Wild Wadi Waterpark Aquapark Dubai - Dubai'de Eğlence

Wild Wadi Arap kültürünü temsil etmesi bakımından önemli. Arap halk hikayelerinin popüler isimlerinden biri olan Juha’nın öyküsüne istinaden tasarlanan Wild Wadi su parkı, Dubai’yi ziyaret eden turistlerin en çok uğradığı adreslerden biri. Palmiye adalarında yer alan ve konuklara görsel bir zevk sunan bu yapıt, toplamda 30 tur ve etkinlikten oluşuyor. Wild Wadi tam anlamıyla bir teknoloji harikası olarak her yaştan konuğa eğlenceli, keyifli saatler sunuyor.

Wild Wadi Waterpark Aquapark Dubai - Dubai'de Eğlence

Wild Wadi Su Parkı Etkinlikleri

Juha seyahatinde yüksek dalgalar eşliğinde rahatlayın ve eğlencenin tadını çıkarın. Özellikle küçük yaştaki misafirler yarış slaytları ve su tabancaları içeren Wild Wadi çocuk etkinliklerine hayran kalacak.

Heyecan arayan bireyler için inanılmaz Tantrum Alley ve Burj Surj maceralarının deneyimine varın! Wild Wadi Su Parkındaki adrenalin dolu yolculukları mutlaka deneyin! Bu yolculuklar arasında Wipeout ve Riptide Flowriders ile üst düzey sörf deneyimi elde edebilirsiniz. Bu tarz dört yolculuktan biri olan Wipeout Flowrider sörf tutkunları için inanılmaz keyifli.

Wild Wadi Waterpark Aquapark Dubai - Dubai'de Eğlence

Sörf tutkunu ve başına buyruk bir Amerikan avukat tarafından geliştirilen Wipeout deneyimi, saniyede yedi ton suyu kalıplanmış köpük yapı boyunca uzanan ince bir tabakadan fırlatarak, tüm vücut veya diz üzerinde (veya özel etkinlikler sırasında ayakta) kaymak için ideal olan gerçekçi bir dalga efekti oluşturuyor. Bu yalnızca sörf tutkunları için değil fotoğrafçılar için de son derece keyifli anlara sahne olabilir. Wild Wadi su parkı, sörf tutkunları için yeni bir dünya sunuyor. Bu dünyayı keşfedin!

Wild Wadi Waterpark Aquapark Dubai - Dubai'de Eğlence

Wild Wadi su parkında yer alan bazı deneyimler engeli olan misafirler, hamile misafirler, kalp veya sırt problemi olan misafirler için uygun değil. Bu konuya ayrıca önem vermeniz gerekiyor. Tüm yolculukların hemen girişinde yer alan tahtalar üzerinde yer alan kuralları okuyarak konuyla ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu sayede Wild Wadi’de size uygun seyahatlere daha hızlı ulaşmak mümkün olabilir. Wild Wadi’de olduğunuz süre boyunca bu konuda görevli personelden destek isteyebilir ve bilgi alabilirsiniz. Hangi yolculuğun size uygun olduğunu öğrenmek Wild Wadi’de son derece kolay. Yoğun zamanlarda Jumeirah Sceirah misafirlerinin sırası, parkın kapanmasından yalnızca 45 dakika önce kapanıyor. Wild Wadi’de zaman ilerlerken kapanış saatini fark etmeyebilirsiniz. Bu nedenle akşam saatlerinde saatinize ara ara göz atmayı unutmayın.

Wild Wadi Waterpark Aquapark Dubai - Dubai'de Eğlence

Wild Wadi su parkı misafirleri Jumeirah Sceirah haricinde diğer yolculuklar esnasında Go Pro kameralarını kullanabilir, birbirinden başarılı görüntüler elde edebilirler.

Wild Wadi deyince Master Blasters’ten bahsetmemek olmaz.  Master Blasters ile bir su rekreasyonu deneyimlemek için bir dizi yüksek güçlü su jeti için hazırlanın. Ayrıca maksimum ağırlık limitinin tekli tüp için 120 kg, ikili tüp için 180 kg olduğunu lütfen unutmayın. Eğlence sizi bekliyor!

Adres: Jumeirah Road, Next To Jumeirah Beach Hotel – Dubai – BAE

Çalışma saatleri: 10:00–19:00

Telefon: +971 4 348 4444

Anahtar Kelimeler: Wild Wadi, su parkı, Jumeirah Sceirah, Wipeout Flowrider, Riptide Flowriders, Tantrum Alley, Master Blasters, etkinlikler, sörf.

Değerlendirme:

Bilgi Doğruluğu:
Bilgi Güncelliği:

User Rating: 4.67 ( 13 votes)

Buna da Göz Atın

Dubai Gece Hayatı

Dubai Gece Hayatı Her yönüyle bir tatil şehri olan Dubai, gece hayatı konseptinde de son …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir